Välkommen för en skön stund hos oss

Öppettider

Måndag-Fredag

09.00-18.00

Lördag

10.00-14-00

Söndag

Stängt

Frisörer

Marina Johansson

Frisör / Delägare

marina.johansson@cleoboras.se

Emma Andersson

Frisör / Delägare

emma.andersson@cleoboras.se

Zahra Lindstrand

Frisör

zahra.lindstrand@cleoboras.se

Emelie Andren

Frisör (lärling)

emelie.andren@cleoboras.se

Therese Hedlund

Frisör

therese.hedlund@cleoboras.se

Fanny Landergren

Frisör

fanny.landergren@cleoboras.se

Priser

Klippning 45min (kort hår)

430 kr

Klippning 60 min (långt hår)

480 kr

Klippning ålderspensionär 30 min

330 kr

Klippning ålderspensionär 45 min

350 kr

Klippning barn 0-10 år

330 kr

Puts

280 kr

Rakning

250 kr

Lugg

130 kr

Tvätt & Fön

430 kr

Tvätt, lägg & klippning

530 kr

Bottenfärg

fr. 900 kr

Bottenfärg & Klippning

fr. 1020 kr

Färg kort hår

fr. 900 kr

Färg långt hår

fr. 1140 kr

Färg & Klippning kort hår

fr. 1020 kr

Färg & Klippning långt hår

fr. 1260 kr

Folieslingor

fr. 1210 kr

Folieslingor & Klippning

fr. 1400 kr

Slingor i hätta & Klippning

fr. 1040 kr

Slingor i hätta

fr. 920 kr

Olaplex behandling

480 kr

Olaplex färg/slingor

240 kr

Permanent & Klippning kort hår

fr. 1110 kr

Permanent kort

fr. 900 kr

Brynplock/fransfärg/brynfärg

130 kr

Brynpaket

375 kr

Bruduppsättning

420 kr

Långhåruppsättning

350 kr

Full förlängning: 4 paket + produktpaket

20cm

4850 kr

40 cm

6550 kr

55 cm

8950 kr

Förtjockning: 2 paket + shampo, balsam, conditionerspray, borste

25 cm

2850 kr

40 cm

3680 kr

55 cm

4830 kr

Singelpaket: 1 paket

25 cm

1500 kr

40 cm

1950 kr

55 cm

2650 kr

Omsättningspris

Singelpaket (1 paket)

700 kr

Förtjockning (2 paket)

1000 kr

Förlängning (3 paket)

1300 kr

Full förlängning (4 paket)

1500 kr

Full förlängning (5 paket)

1600 kr

Vid färg och slingbehandling beräknas priset utifrån arbetstid och materialåtgång. Därför beräknas alltid behandlingen med ett grundpris och sedan tillkommer tim- och materialkostnad.

Avbokning

Det går ej att avboka en tid via e-post. Ej avbokad tid debiteras!

Välkommen

Holmsgatan 11, 503 30 Borås

033-10 00 53